הקורקינט צבר תאוצה בשנים האחרונות, במיוחד מאז כניסן של האפליקציות BIRD, WIND ושאר המתחרים לישראל ובפרט לרחבי תל אביב. קלות הנסיעה, אי העמידה בפקקים והפריצות בחוק, הופכות את הקורקינט לכלי תחבורה מזמין, ממכר אך גם – מסוכן. 

ככל שהקוקרינטים הפכו לנפוצים יותר, כך אנו עדים יותר לתאונות יום יומיות בין קורקינטים ורכבים. וכעת נשאלת השאלה מה קורה במקרה של תאונה בין רוכב קורקינט שנפגע על ידי רכב? האם זו תאונת דרכים?

אנחנו כאן כדי לענות.

 

מידע על קורקינט חשמלי

כיום, ישנם דגמים רבים של קורקינטים כאשר משרד התחבורה הגדיר במפורש איזה סוג קורקינט מקובל בחוק ואיזה לא. 

על פי ההתקן הישן משנת 2004 ניתן היה לרכב רק על קורקינט במשקל שלא עובר את 12 הק"ג, כי מהירותו מגיעה עד 12 קמ"ש וכי ההספק שלו לא עובר את ה – 100 וואט.

אך כיום, חודש ההתקן הישראלי. שעל פיו נקבע כי מותר לקורקינט להגיע עד משקל 30 ק"ג, כי מהירותו מותרת עד 25 קמ"ש וכי ההספק שלו יכול להגיע עד 240 וואט.

 

כיצד מוגדר כיום הקורקינט החשמלי בחוק

על מנת להבין כיצד תאונה בין רוכב קורקינט לרכב תוגדר, עלינו תחילה להבין כיצד מוגדר קורקינט חשמלי. האם הוא מוגדר ככלי רחב או האם הוא מוגדר ככלי לא מנועי ועל כן רוכב בקורקינט חשמלי יוגדר כהולך רגל.

אם תשאלו עורך דין תאונות דרכים בתל אביב, כיצד קורקינט חשמלי מוגדר בחוק, תקבלו את התשובה במילים הפשוטות הבאות: "כיום, רוכב עם קורקינט חשמלי מוגדר בחוק כהולך רגל".

תאונת דרכים

מה קורה במקרה של תאונה בין רוכב קורקינט שנפגע על ידי רכב

לפי התשובה שעו"ד תאונות דרכים בתל אביב סיפק, אנו מבינים כי רוכב קורקינט אשר נפגע מרכב, יקבל יחס שווה להולך רגע ללא קורקינט אשר נפגע מרכב. 

על כן במידה והינו מעוניין להגיש תביעה, יש לו את כל הזכויות השוות לזכויות של הולך רגל.

 

האם תאונה זו תחשב לתאונת דרכים

על פי האמור לעיל, ניתן להסיק כי תאונה בין רוכב קורקינט לבין רכב תחשב לתאונת דרכים בין הולך רגל לכלי רכב.

במידה והינכם מעוניינים להגיש תאונה מסוג זה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים מומחה אשר יודע את עבודתו נאמנה, יוכל לללוות אתכם לאורך כל הדרך, ולדאוג כי זכויותיכם יגיעו לכדי מימוש.

 

חשוב לנו להדגיש את חובת הזהירות המצופה ממכם כרוכבי קורקינט. יש להישמע לכלל התמרורים והוראות התנועה, לנקוט את כלל האמצעי הזהירות הדרושים ולחבוש קסדה בעת הנסיעה בקורקינט. שמרו על עצמכם!

לחוקים בנושא היכנסו: https://aa-lawyers.co.il.