תאונה של רוכב קורקינט הנפגע על ידי רכב

תוכן עניינים

הקורקינט צבר תאוצה בשנים האחרונות, במיוחד מאז כניסן של האפליקציות BIRD, WIND ושאר המתחרים לישראל ובפרט לרחבי תל אביב. קלות הנסיעה, אי העמידה בפקקים והפריצות בחוק, הופכות את הקורקינט לכלי תחבורה מזמין, ממכר אך גם – מסוכן. 

ככל שהקוקרינטים הפכו לנפוצים יותר, כך אנו עדים יותר לתאונות יום יומיות בין קורקינטים ורכבים. וכעת נשאלת השאלה מה קורה במקרה של תאונה בין רוכב קורקינט שנפגע על ידי רכב? האם זו תאונת דרכים?

אנחנו כאן כדי לענות.

 

מידע על קורקינט חשמלי

כיום, ישנם דגמים רבים של קורקינטים כאשר משרד התחבורה הגדיר במפורש איזה סוג קורקינט מקובל בחוק ואיזה לא. 

על פי ההתקן הישן משנת 2004 ניתן היה לרכב רק על קורקינט במשקל שלא עובר את 12 הק"ג, כי מהירותו מגיעה עד 12 קמ"ש וכי ההספק שלו לא עובר את ה – 100 וואט.

אך כיום, חודש ההתקן הישראלי. שעל פיו נקבע כי מותר לקורקינט להגיע עד משקל 30 ק"ג, כי מהירותו מותרת עד 25 קמ"ש וכי ההספק שלו יכול להגיע עד 240 וואט.

 

כיצד מוגדר כיום הקורקינט החשמלי בחוק

על מנת להבין כיצד תאונה בין רוכב קורקינט לרכב תוגדר, עלינו תחילה להבין כיצד מוגדר קורקינט חשמלי. האם הוא מוגדר ככלי רחב או האם הוא מוגדר ככלי לא מנועי ועל כן רוכב בקורקינט חשמלי יוגדר כהולך רגל.

אם תשאלו עורך דין תאונות דרכים בתל אביב, כיצד קורקינט חשמלי מוגדר בחוק, תקבלו את התשובה במילים הפשוטות הבאות: "כיום, רוכב עם קורקינט חשמלי מוגדר בחוק כהולך רגל".

תאונת דרכים

מה קורה במקרה של תאונה בין רוכב קורקינט שנפגע על ידי רכב

לפי התשובה שעו"ד תאונות דרכים בתל אביב סיפק, אנו מבינים כי רוכב קורקינט אשר נפגע מרכב, יקבל יחס שווה להולך רגע ללא קורקינט אשר נפגע מרכב. 

על כן במידה והינו מעוניין להגיש תביעה, יש לו את כל הזכויות השוות לזכויות של הולך רגל.

 

האם תאונה זו תחשב לתאונת דרכים

על פי האמור לעיל, ניתן להסיק כי תאונה בין רוכב קורקינט לבין רכב תחשב לתאונת דרכים בין הולך רגל לכלי רכב.

במידה והינכם מעוניינים להגיש תאונה מסוג זה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים מומחה אשר יודע את עבודתו נאמנה, יוכל לללוות אתכם לאורך כל הדרך, ולדאוג כי זכויותיכם יגיעו לכדי מימוש.

 

חשוב לנו להדגיש את חובת הזהירות המצופה ממכם כרוכבי קורקינט. יש להישמע לכלל התמרורים והוראות התנועה, לנקוט את כלל האמצעי הזהירות הדרושים ולחבוש קסדה בעת הנסיעה בקורקינט. שמרו על עצמכם!

לחוקים בנושא היכנסו: https://aa-lawyers.co.il.

קשת עורכי דין
לשיחת ייעוץ עם עורך דין

עולם המשפט לעיתים נראה סבוך ומורכב, אך מי שבקיא בו – יידע לתת את העצה הנכונה. לקבלת סיוע משפטי השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
עורך דין תעבורה

מתמודדים עם כתב אישום בתחום התעבורה? חשוב לפנות לעורך דין בתחום התעבורה אשר יכול להקל ולבטל את חומרת העברה אשר מיוחסת לכם. המלחמה בתאונות הדרכים

איך לבטל דו"ח מהירות מופרזת

קיבלתם דו"ח על מהירות מופרזת על לא עוול בכפכם? ובכן, באמצעות עורך דין מומחה לדיני תעבורה תוכלו לבטל את הדו"ח וגם את הנקודות. כיצד? להלן

דיני תעבורה: מידע חשוב לנהג צעיר

קיבלתם רישיון ממש לא מזמן? אתם נרגשים כי כל מה שרציתם בשנים האחרונות היה להתחיל לנהוג? אם כך, ברור מדוע אתם רוצים ליהנות כמה שיותר

5 דברים מהם חשוב להישמר בכביש

כנהג, חשוב להיות מודע למגוון רחב של גורמים שיכולים להשפיע על הבטיחות שלכם ושל אחרים בכביש. מחוקי תנועה לתנאי הדרך ועד להתנהגות של נהגים אחרים,