במדינה קטנה כל כך, עם מזג חם כמו של הישראלים וכאשר לכל משפחה יש לכל הפחות שני רכבים- מקבלים מתכון למציאות מורכבת מאוד בכבישים. מדי יום מתבצעות עשרות תאונות קטנות ומאות אם לא אלפי עבירות תנועה, חלקן גם נרשמות והופכות למטרד גדול עבור הנהגים החשודים.

רישיון הנהיגה הוא ביטוי מוחלט לחופש ניידות ועצמאות, וסיכון קיומו עלול להוביל לבעיות חמורות ורישום פלילי. לשם כך צריך עורך דין תעבורה.

 

שכלול אמצעי האכיפה

לפני שנים רבות, בדרך כלל כאשר הייתה מתבצעת עבירת תעבורה כזו או אחרת, מדובר היה במילה של הנהג החשוד אל מול מילה של השוטר שעצר אותו ורשם לו את דוח התעבורה. אך כיום, הטכנולוגיה שמתפתחת בכל רגע נתון, הביאה לשימוש באמצעי אכיפה חדשניים ואמינים, כמו מצלמות מהירות, מצלמות גוף של שוטרים, בדיקות ינשוף וכן הלאה.

הטלת קנסים כבדים ורישום נקודות תעבורה עלולים להוביל לשלילת רישיון ונקיטת הליכים משפטיים כנגד הנהג החשוד. כאן נכנס לתמונה תפקידו של עו"ד תעבורה, שבעזרת ניסיונו עשוי להוציא את הנהג מהבוץ אליו נקלע, לעיתים על לא עוול בכפו. למידע נוסף בנושא ניתן למצוא באתר https://www.oron-law.co.il

 

תפקידיו של עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה מתמחה באחד התחומים העסוקים בארץ. ריבוי תאונות ועבירות התנועה לצד האכיפה המוגברת (ולעיתים גם בעלת הליקויים) של המשטרה, דואגת שלא תחסר לו עבודה ולו לרגע. להלן תפקידיו המרכזיים של עורך דין תעבורה:

  • ייצוג חשודים בתאונות קשות, לרבות תאונות פגע וברח.
  • ניהול תיקי חשודים המואשמים בנהיגה בשכרות או בנהיגה תחת השפעת סם.
  • ביטול נקודות תעבורה מצד משרד הרישוי.
  • טיפול בסוגיות הנוגעות לפסילת רישיון, בין אם מדובר בפסילה מנהלית על ידי קצין משטרה ובין אם פסילה מטעם רשות הרישוי.
  • ערעור על דוחות תעבורה הנוגעים למהירות, המבוססים על מצלמות מהירות, מכמונת דבורה, מצלמת א'3 וכן הלאה.

 

בחירת עורך דין- על פי מוניטין

אחד הקריטריונים הקריטיים ביותר לבחירת עורך דין תעבורה עבור המקרה הנוגע לכם, נוגע לתדמית של עורך הדין. עורך דין בעל ניסיון עבר בסיוע לזיכוי של נהגים רבים שעברו תחת ידיו, סביר להניח שיהיה יעיל גם במקרה שלכם. ככל שעורך הדין מומלץ יותר ובנה לעצמו שם לאורך השנים, כך גדלים סיכויי ההצלחה בייצוג שלכם.

 

יחס אישי

אובדן רישיון נהיגה והימצאות בהליכים משפטיים אל מול המשטרה היא חוויה לא פשוטה, מתסכלת ומייאשת. בחירת עורך דין תעבורה שמבין את המצב אליו נקלעתם, לצד יחס אישי והתעמקות בהיסטוריה שלכם ובפרטי התיק, הם מהגורמים המכריעים כאשר אתם נדרשים למצוא עורך דין תעבורה איכותי עבור טיפול בתיק שלכם. לכן, אין סיבה להתפשר על עורך דין תעבורה, ובטח שלא לבחור שלא להיעזר בשירותיו של עורך דין כלל.

עורך דין תעבורה