אלו הסיבות על פי חוק שמגיע לכם פטור ממס הכנסה

תוכן עניינים

כל שכיר במדינת ישראל צריך לשלם חלק מהמשכורת שלו למס הכנסה. תשלומי המס הם חלק מהיותנו אזרחים והכסף מאפשר למדינה לממן את עצמה ולהעניק את השירותים לאזרחים. תשלומי המס אינם גבוהים מאוד, אבל כשמדובר בשנים ארוכות נצבר סכום גבוה אותו כל אדם משלם במהלך חייו. ולכן, אנשים שיש להם פטור מתשלום מס מפסידים כסף רב אם הם לא מממשים את זכותם לאי התשלום.

 

אחוזי נכות הם עילה לפטור ממס

למי מגיע פטור ממס הכנסה – לצערנו יש אנשים שיש להם אחוזי נכות שקבועים במדינה, וזאת משום שיש להם מגבלה גופנית או קוגניטיבית שמקשה עליהם ועל יכולת העבודה שלהם. למשל – נכים, עיוורים, חרשים, אנשים בעלי צרכים מיוחדים ועוד. במידה ואנשים אלה עובדים ומקבלים משכורת, הם אינם מחויבים בתשלום מס. אבל רבים מהם לא מודעים לכך ולכן הם משלמים מס הכנסה וחבל.

 

תאונה היא עילה לפטור ממס

בדומה לנכים, גם אנשים שעברו תאונה קשה ויכולת התפקוד שלהם ירודה לתקופה או לכל החיים, הם זכאים לפטור מתשלום. מי ששוכח לדרוש את חובתו, מי שלא יודע שהוא זכאי לפטור או מי שלא מצליח לקבל את הכסף ששילם לשווא בחזרה – צריך להיוועץ עם עורך דין מקצועי שתחום העיסוק שלו הוא החזרי מס.

 

עוסק פטור – מה ההבדל בינו לבין שכיר?

מקרה חריג נוסף שבו אנשים פטורים מתשלום מס הוא מי שמחזיק ברשותו תעודת עוסק פטור – תעודה שמקנה לו יכולת להיות עצמאי ולקבל כסף עם קבלות, ומבלי לקבל תלוש משכורת מאף אחד. אנשים אלה בדרך כלל בעלי עסק קטן יחסית והמדינה לא לוקחת מהם תשלומי מיסים, בשונה ממי שמחזיק ברשותו תעודה של עוסק מורשה.

 

איך דואגים לקבל החזרים?

הדרך הטובה ביותר לקבל החזרים היא לעבוד בצורה מסודרת עם עורך דין מומחה. אם תנסו להשיג לבד את מבוקשכם, כנראה שתיתקלו במכשולים רבים וחבל. שווה לשלם לעורך דין סכום שנראה לכאורה גדול, אבל הוא יבטיח לכם שתקבלו חזרה את אלפי השקלים שמגיעים לכם. אז הגיע הזמן שתתעקשו לקבל את שמגיע לכם ותפנו לעורך דין שמומחה בהחזרי מס.

 

איך לבחור עורך דין?

אנו מציעים לכם לבחור עורך דין שרבים ממליצים עליו ולא משהו רנדומלי שמצאתם באינטרנט. כיוון שמדובר בסכומים גדולים כדאי לכם לבחור את העורך דין הטוב ביותר.

 

לסיכום

יש אנשים רבים בישראל שמגיע להם החזרי מס או פטור ממס והם אינם מממשים את הזכות הזו. כדי לעזור להם יש עורכי דין רבים שמסייעים להם בתהליך זה. מבין האנשים שזכאים לפטור – נכים, בעלי אחוזי נכות, אנשים שעברו תאונה או בעלי עוסק פטור. אנו מאחלים לכם הצלחה בתהליך זה ושתצליחו לקבל את המגיע לכם.

פטור ממס הכנסה

קשת עורכי דין
לשיחת ייעוץ עם עורך דין

עולם המשפט לעיתים נראה סבוך ומורכב, אך מי שבקיא בו – יידע לתת את העצה הנכונה. לקבלת סיוע משפטי השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
החזר מס מילואים

במדינת ישראל החוק מחייב כל אזרח לשרת בצבא. בנוסף לכך, גם לאחר שסיימתם את השירות הצבאי אתם עדיין צריכים לעשות שירות מילואים. הרבה אנשים נדרשים