איך לבדוק תביעות חוב או תיק חדלות פירעון

תוכן עניינים

אם בעבר נאלצו החייבים לדלות מידע מפקידי בית המשפט או לשכת ההוצאה לפועל כדי לבדוק מהו סטטוס הטיפול בתיק או הבקשה שלהם, כיום המערכת המשפטית הפכה ליעילה יותר ומתבססת, איך לא, על העולם המקוון. איך לבדוק תביעות חוב או תיק חדלות פירעון במערכת? כאן תקבלו את התשובה לכך.

 

אתר הכונס הרשמי והמידע הנמצא בתוכו

הכונס הרשמי הוא הגוף הממונה בישראל על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי. כעת לגוף זה ישנו אתר מידע מקיף המתעדכן באופן שוטף, בו ניתן לבדוק תביעות חוב או תיקי חדלות פירעון, או התקדמות בבקשה לחדלות פירעון ופתיחת הליכים. המערכת המקוונת כוללת פרטים על החייב עצמו, מסמכים סרוקים (בקשת החייב או החלטות משפטיות), רשימה מלאה של כל תביעות החוב שהוגשו מטעם הנושים, בעלי תפקידים בתיק זה ועוד. המידע בחלקו עשוי להיות גלוי רק לחלק מבעלי העניין: החייב, הנושה ובעל התפקיד המטפל בתיק. כדי לצפות במידע יש להקליד שם משתמש וסיסמה.

בנוסף המערכת מספקת פרטים כלליים יותר, כמו סטטוס משפטי, מספר התיק אצל הממונה עצמו, בבית המשפט ובהוצאה לפועל, דוח תנועות כספיות, מועדי דיונים עתידיים בבית המשפט ופרסומים רלוונטיים לתיק.

הודות לשמירה על הנתונים וההגנה עליהם באמצעות שם משתמש וסיסמה, הציבור לא יכול להיחשף לכלל המידע המפורט כאן, אלא רק לחלק מזערי ממנו. כך יכול החייב להגן על עצמו בתהליך ולהימנע מפגיעה שלא לצורך.

 

קבלת שם משתמש וסיסמה

הגישה למידע מתאפשרת כאמור על ידי שם משתמש וסיסמה. פרטים אלו מסופקים לחייב ולבעלי העניין, רק לאחר שניתן צו לפתיחת הליכים או בעת הגשת תביעת חוב. אם הגשתם בקשה לחדלות פירעון, למעשה התיק עצמו עדיין לא נפתח. תוכלו להתעדכן בפרטי הבקשה והסטטוס שלה על ידי הזנת פרטיכם האישיים.

אם איבדתם את שם המשתמש והסיסמה, תוכלו לפנות לממונה על ידי מילוי טופס מקוון.

 

איך לבדוק תביעות חוב או תיק חדלות פירעון במערכת:

היכנסו למערכת המקוונת באתר הכונס הרשמי (הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי) בכתובת – https://insolvency.justice.gov.il/poshtim/Main/Tikim/wfrmListTikim.aspx

יש לאתר את התיק באמצעות הזנת הפרטים המופיעים על גבי המסך: מספר תעודת הזהות, שמו ושם משפחתו של החייב, מספר התיק בבית המשפט והמספר אצל הממונה. בסיום לחצו "חיפוש" וצפו בכל המידע שמופיע בלשונית הפתיחה וביתר הלשוניות.

אם אתם מעוניינים לבדוק סטטוס של פניות ובקשות, לחצו על כפתור "מעבר לאתר פניות" שנמצא במסך הראשי או על הקישור הבא – https://apacforms.justice.gov.il//home/InsolvencyIndex.

 

פרטים שחשוב לדעת

כל מסמך משפטי שמופיע באתר, מתפרסם לפי הצווים וההחלטות המדויקים שהתקבלו בבית המשפט. בנוסף, כל המידע בתיק מהווה את מלוא המידע והפרטים שנמצאים בתיק בבית המשפט עצמו. במערכת לא ניתן למצוא הליכי פשיטת רגל שנסתיימו לפני 7 שנים ומעלה, או לצפות בבקשות לצו פתיחת הליכים שנדחו. היכנסו למידע נוסף על הליך פשיטת רגל קיים או מן העבר.

חדלות פירעון

קשת עורכי דין
לשיחת ייעוץ עם עורך דין

עולם המשפט לעיתים נראה סבוך ומורכב, אך מי שבקיא בו – יידע לתת את העצה הנכונה. לקבלת סיוע משפטי השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף