זה לא סוד שהרבה ישראלים מחכים לרגע שבו ניתן יהיה להשתמש בקנאביס באופן חוקי בארץ. עובדה זו גורמת לרבים מהם לשאול בינתיים כל מיני שאלות בנושא, כדי להבין מה החוק אומר בנוגע לקנאביס בסיטואציות שונות. תיבת ההודעות שלנו מכילה לאחרונה מספר רב של פניות בנושא הקנאביס.

לכן, החלטנו לעצור את הכול ולענות על כל שאלה במדריך נרחב. הפעם יצאנו לבדוק מה אומר החוק בישראל על שימוש בקנאביס ללא מרשם. הישארו אתנו ונגלה יחד את התשובה.

 

תכירו קודם כל את האנשים שעומדים מאחורי המדריך

רגע לפני שנעמיק במענה על השאלה המתבקשת, ראוי שנציין בפניכם כי המדריך הנוכחי נכתב לאחר שפנינו אל מי שיודעים דבר או שניים בנושא. מדובר באנשים שצורכים קנאביס באופן קבוע ויש להם את הידע המקיף ביותר בנושא. הגענו אליהם לאחר שפרסמנו סקר שאפשר לנו לבחור כל אחד מהם בפינצטה.

שכן, היה לנו חשוב שאלו יהיו אנשים שיש להם לא רק ידע מקיף, אלא גם רלוונטי. אנו רוצים לנצל את הבמה ולהודות לכל מי שסייעו לנו בכתיבת המדריך. שכן, בזכותם, יש לנו מענה למדריך זה ובהמשך, יהיה גם מענה למדריכים הבאים.

 

נו, אז מה החוק אומר בהקשר הזה?

החוק אומר שנכון להיום אי אפשר לצרוך קנאביס בישראל ללא מרשם. זאת אומרת שאם אין לכם סיבה לעשן קנאביס ואתם נתפסים על ידי שוטר עם קנאביס, אתם עשויים למצוא את עצמכם נעזרים בשירותיו של עורך דין פלילי. שכן, כפי שוודאי כבר הבנתם, מדובר בעבירה פלילית שעשויה להביא לא פעם למאסר.

 

נתפסתם עם קנאביס ואין לכם מרשם?

אם מצאתם את עצמכם במצב שבו נתפסתם צורכים או מחזיקים בקנאביס רפואי ללא רישיון או מרשם, עליכם ליצור קשר בהקדם עם עורך דין פלילי. שכן, הוא יוכל ללוות אתכם במהלך המשפט. חשוב מאוד ליצור קשר עם עורך דין פלילי מומלץ, כזה ששמעתם עליו בעבר או שקיבלתם עליו המלצות.

 

בחירה נכונה בעורך דין

אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם בוחרים בעורך דין פלילי מומלץ ואיכותי, עליכם לפנות אל הרשת ולבקש מגולשים בקבוצות שונות לציין בפניכם שמות של עורכי דין שעוסקים בתחום זה ובקיאים בעניין הקנאביס. תציינו כי אתם צריכים שמות של עורכי הדין הטובים ביותר בתחום.

לאחר שתקבלו את השמות הללו, תצטרכו לערוך חיפוש מקיף עבור כל אחד מהם ולקרוא חוות דעת שנכתבו אודותיהם. שכן, כך תוכלו לדעת שאתם בוחרים את עורך הדין הטוב ביותר. הנה כמה פלטפורמות שיאפשרו לכם לקרוא חוות דעת אמינות:

  • פייסבוק
  • אינסטגרם
  • גוגל

 

לסיום

עד כאן המדריך המקיף שאפשר לכם לדעת מה אומר החוק בישראל על שימוש בקנאביס ללא מרשם. כעת, אתם יודעים מה החוק אומר ומה עליכם לעשות במידה ונתפסתם עוברים עליו.

עורך דין פלילי