שאלות נפוצות על עורכי דין דיני עבודה

תוכן עניינים

עורכי דין דיני עבודה מתמקדים בייצוג עובדים במגוון נושאים הקשורים לתעסוקה, כולל תאונות עבודה, אפליה, הטרדות מיניות, פיטורים שלא כדין, תביעות שכר ותנאי עבודה. אם אתם חווים בעיה בעבודה, ייתכן שתרצו להתייעץ עם עורך דין דיני עבודה כדי להבין את זכויותיכם וכיצד להגן עליהן. המאמר יציג שאלות נפוצות על עורכי דין דיני עבודה.

 

מה עושה עורך דין דיני עבודה?

עורך דין דיני עבודה מייצג עובדים בסכסוכים עם מעסיקיהם. הוא יכול לסייע לעובדים עם מגוון נושאים, כולל:

 • אפליה
 • הטרדות מיניות
 • פיטורים שלא כדין
 • תביעות שכר
 • תנאי עבודה
 • פציעות במקום העבודה
 • תביעות ביטוח לאומי

 

 

מתי כדאי לי להיוועץ בעורך דין דיני עבודה?

כדאי לך להיוועץ בעורך דין דיני עבודה אם אתה חווה בעיה בעבודה, כגון, פיטורין, הטרדות מיניות, שעות נוספות, תשלום שכר לא הוגן, תנאי עבודה שלא כדין, תאונה בעבודה, בדרך אליה או בחזרה ממנה, דחיות של תביעות מהביטוח הלאומי ועוד. לייעוץ פנו למשרדה של עו"ד ליאת פייגל.

 

איך אני מוצא עורך דין דיני עבודה?

ישנן מספר דרכים למצוא עורך דין דיני עבודה. ראשית, בקש המלצות מחברים, משפחה או עמיתים לעבודה. שנית, חפש באינטרנט עורכי דין דיני עבודה באזורך. שלישית, פנה ללשכת עורכי הדין בישראל.

 

כמה עולה לשכור עורך דין דיני עבודה?

עורכי דין דיני עבודה גובים שכר טרחה במגוון דרכים. השכר השעתי הוא הנפוץ ביותר עבור עורכי דין דיני עבודה. שכר השעה נע בין 200 ל-500 ש"ח, בהתאם לניסיון ולמומחיות של עורך הדין. דרך נוספת היא שכר טרחה מותנה. משמעותו שעורך הדין יגבה תשלום רק אם הוא יזכה בתיק שלך. שכר הטרחה המותנה הוא בדרך כלל אחוז מסכום הפיצויים שתקבל. עוד דרך היא עמלה קבועה. זהו תשלום שמוגדר מראש עבור שירותי עורך הדין.

 

מה כדאי לשאול עורך דין דיני עבודה לפני שאני שוכר אותו?

 • כמה ניסיון יש לך בדיני עבודה?
 • באילו סוגי תיקים אתה מתמחה?
 • מהו שכר הטרחה שלך?
 • האם אתה מציע ייעוץ ראשוני חינם?
 • מהם הסיכויים שלי לזכות בתיק?

 

האם אני צריך עורך דין דיני עבודה?

אין חובה חוקית להיות מיוצג על ידי עורך דין דיני עבודה. יחד עם זאת, עורך דין יכול לסייע לך להבין את זכויותיך, לייעץ ולייצג אותך בהליכים משפטיים בכל הנוגע לדיני עבודה.

 

האם כדאי להגיש תביעה בבית הדין לעבודה?

ההחלטה אם להגיש תביעה בבית הדין לעבודה היא החלטה אישית שתלויה בנסיבות המקרה. לפני קבלת החלטה כדאי להתייעץ עם עורך דין דיני עבודה ולקבל ממנו ייעוץ משפטי.

 

סיכום

שאלות נפוצות על עורכי דין דיני עבודה הן דבר טבעי כאשר נתקלים בבעיות וסכסוכי עבודה. חשוב לשאול את כל השאלות לפני שפועלים נגד המעסיק, להכיר את כל הזכויות ותקנות העבודה ולהתייעץ עם עורך הדין.

עורך דין לעבודה

קשת עורכי דין
לשיחת ייעוץ עם עורך דין

עולם המשפט לעיתים נראה סבוך ומורכב, אך מי שבקיא בו – יידע לתת את העצה הנכונה. לקבלת סיוע משפטי השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
עורך דין מע"מ במרכז מומלץ

בחירה של עורך דין מע"מ היא אינה עניין של מה בכך. זו הסיבה שהחלטנו לפגוש לקוחות שהסתייעו בעורכי דין מומלצים בעבר כדי להבין אחת ולתמיד

הכל על השכרת קליניקה

כיום בהרבה מקצועות צריך קליניקה מקום בו תוכלו לפגוש את הפונים שלכם ולתת להם את השירות המיטבי. כיוון ולקליניקה יש משמעות הרבה מעבר לסתם מבנה,

מה תפקידו של עורך דין חוזה שכירות?

רכישת דירת בישראל הופכת בשנים האחרונות לאתגר שאינו מובן מאליו. אף אחד לא יכול להבטיח לכם שתצליחו לרכוש דירה בשנים הקרובות, וישראלים רבים מעדיפים להמתין

ידע זה כוח: הכירו מסמכים נפוצים שדורשים אישור נוטריוני בצרפתית

אישור נוטריוני הוא חשוב המעניק תוקף משפטי למסמכים שונים, ומשמש כאישור לאמיתות ולדיוק מידע המופיע בהם. מדובר במסמכים בשפות שונות כמו, ספרדית, רוסית, צרפתית, הם יכולים להיות מורכבים יותר ולכן כדאי ורצוי להיעזר בנוטריון מומחה

קרא עוד »