למרבה הצער, ועל האף העובדה שהשנה היא 2022, עבירות זנות היא עדיין חלק אינטגרלי במדינת ישראל, ועל אף צמצום התופעה בעשורים האחרונים באופן יחסי, עדיין ישנם מקרים מזעזעים שמוסיפים להישנות. תחום הזנות מאז ומתמיד נחשב בחלקו לתחום אפור. מצד אחד אין איסור על עיסוק בזנות, אך התנאים המביאים אדם לידי עיסוק זה הינם אסורים בחוק. ננסה לשפוך אור על עבירות מסוג זה ועל העונשים הצפויים לנאשמים בכך.

 

מהי עבירת זנות?

המשפט הישראלי מגדיר מעשה זנות בתור מעשה שבו נעשה שימוש בגוף האישה בתשלום, לטובת סיפוק היצר המיני, ורק אם נעשה מגע בגופה של האישה. כאמור, העיסוק עצמו אינו עבירה פלילית, בשל העובדה שהעוסקים בכך, ובעיקר העוסקות, מגיעות מאוכלוסיות מוחלשות ורובן המוחלט חסרות ישע ואמצעים שמנוצלות לרעה על ידי עבריינים. באם אתם חושדים שהייתם עדים למעשי זנות, או גרים בקרבת מקום המשמש שידול לזנות, מומלץ לשקול ייעוץ מעורך דין פלילי.

 

המעשים המובילים לעיסוק בזנות

אם צוין שעיסוק בזנות הוא לא עבירה פלילית, האחראים שהובילו את העוסקת לידי כך הם אלו שעוברים על החוק. עבירות כמו שידול לזנות, סרסרות, הבאת אדם לידי זנות או החזקת מקום לשם זנות; כל אלו אסורים בהחלט על פי חוק. מטרתו של המשפט הישראלי במקרה זה היא להביא לדין את האחראים לתעשיית הזנות והסחר בנשים מבלי לפגוע בנשים עצמן.

 

העונש בגין עבירת סרסרות

הכוונה למי שמתקיים, מתפרנס או חי בחלק או כל הזמן מתקיים מהרווח של העוסקת בזנות, או מי שמסכים בשמן לביצוע מעשי זנות. ברוב המקרים יהיה מספיק להוכיח שחלק מהקיום הכלכלי של הנאשם בסרסרות מגיע מפרנסתה של העוסקת בזנות. עונש בגין עבירת סרסרות עשוי להגיע לעד חמש שנות מאסר.

 

שידול לזנות

פירוש העבירה הוא הדחת העוסקת בזנות לעשיית מעשה זנות. עבירה זו מתייחסת למעשה של ניצול גופה האישי בתשלום לצורך סיפוק, ובכלל סיפוק מיני. עונש בגין שידול לזנות גם הוא עד חמש שנות מאסר. שידול לזנות באופן קבוע ושיטתי שהופך את הזנות לתעסוקה קבועה, יכול להגדיל את העונש לעד שבע שנות מאסר. כמו כן בתוך סעיף שידול לזנות ניתן לכלול "ייבוא" של נשים זרות לשטח המדינה על מנת לעסוק בזנות

 

החזקת מקום לשם זנות

מוגדרת כעבירה השכיחה ביותר בתחום. עבירה זו תקפה לכל מבנה או אפילו רכב, וניתן להאשים את האדם שמתגורר במקום וגם את בעל הנכס, באם ידע על השימוש שנעשה במקום או בלא ידיעתו. העונש בגין עבירה זו עומד על חמש שנות מאסר.

 

הדחה לזנות- פשע שפל שלא משתלם

העובדה שבימינו אנו תעשיית הזנות הארורה עדיין עומדת על הרגליים היא לא פחות מטרגית. גורמי האכיפה והמשפט הישראלים שואפים למצות את הדין עם כל העוסקים בדבר ולמגר את התופעה, אך יש עוד דרך ארוכה. אם אתם מכירים מישהי או מישהו במעגל הזנות, או חושדים בפעילות הקשורה בכך בקרבת מגוריכם, אל תהססו לפנות למשטרה או לעורך דין פלילי המתמחה בתחום.

סצנת לילה