מקצוע הרפואה הוא אחד המקצועות הקשים שקיימים כיום. על הרופאים לעבור הכשרה ארוכה בעלת רף גבוה. עליהם להיות מדויקים, אמינים ומקצועיים. למרות זאת, קיימים מקרים בהם הרופאים מבצעים טעויות שאינן סבירות ומתרשלים בתפקיד. על רשלנות רפואית ניתן לתבוע. כיצד להצליח בתביעה כזאת? הנה כמה דרכים.

 

בחירת עורך דין

תביעות פיצויים בגין רשלנות רפואית הן תביעות המוגשות לבית המשפט. כמו כל הליך משפטי המנוהל בבית המשפט, עורך הדין הוא בעל המקצוע המוסמך ביותר שיוכל לעמוד על זכויותיו של התובע ועל האינטרס שלו. עו"ד הוא בעל הבקיאות המספקת בחוק על מנת לקבוע דרכי פעולה במהלך התביעה ועל מנת לזכות בפיצוי הטוב ביותר עבור לקוחו.

ישנם עורכי דין המתמחים בתחום הרשלנות הרפואית, כמו עו"ד רשלנות רפואית כפיר דיין. עורכי דין אלו, פרט להיותם בעלי מקצוע המכירים בצורה הטובה ביותר את החוק ואת העבודה בבתי המשפט, הם בעלי ניסיון ספציפי בתחום הרשלנות הרפואית. הם מכירים את המושגים והפרוטוקולים הרפואיים בצורה טובה משאר עו"ד, כך שבחירה בהם עשויה להעלות את הסיכויים לתביעה מוצלחת.

 

חוות דעת רפואית פרטית

אומנם חוות דעת רפואית פרטית נחשבת לדבר יקר, אך לפעמים היא עשויה להשפיע בצורה מכרעת על החלטת בית המשפט. את הדעת יחווה רופא מומחה בתחום בו התרחשה הרשלנות. מטרתה היא לחזק את הטענה של הנתבע על ידי שימוש באיש מקצוע מהימן. מכיוון שבית המשפט פוסק לפי עובדות, חוות דעת היא מסמך חשוב, שכן היא מהווה אסמכתא מקצועית. בחוות הדעת יראה המומחה הרפואי כיצד היה צריך לנהוג במקור עם המטופל ויצביע על הרשלנות הספציפית.

 

הבדל בין מה שכתוב למה שמבוצע בפועל

במקרים רבים של רשלנות רפואית, נמצא כי קיים הבדל בין מה שנכתב למטופל על גבי המסמכים לבין מה שבוצע בפועל. למשל, רופא שכתב מינון מסוים של תרופה שעל המטופל ליטול, אך פנים אל פנים אמר לו ליטול כמות אחרת. יש חשיבות לתעד מלכתחילה אירועים כאלו, גם על ידי הקלטות, על מנת להעלות את הסיכויים להצלחת התביעה.

 

מסמכים

קיימת חשיבות רבה לשמירת מסמכים רפואיים הקשורים להליך הטיפול. במקרה של רשלנות רפואית, ייתכן ומספר מסמכים יצביעו על ההתרשלות של הרופא. דרך המסמכים השונים מהשלבים השונים של ההליך הרפואי, ניתן להבין את השתלשלות האירועים באופן מדויק, להצביע על דפוסי הפעולה של הרופא ולהבין מה עמד מאחורי הבחירות שביצע.

 

הצלחה לא באה בקלות

על מנת להצליח בתביעות פיצויים בגין רשלנות רפואית, יש לפעול בצורה חכמה ונכונה. הקפדה על הכללים השונים תוכל לסייע ולהעלות את הסיכויים להצליח. בחירת עורך דין מומחה לרשלנות רפואית, לקיחת חוות דעת מרופא מומחה, איסוף מסמכים ותיעוד של ההליך, הם אלו שיכולים לעשות את ההבדל בין הצלחה לכישלון.

תביעת רשלנות רפואית