היכן אפשר לקבל חוות דעת רפואית משפטית?

תוכן עניינים

בתביעות רבות של רשלנות רפואית נדרשת חוות דעת רפואית משפטית של מומחה רפואי אשר תוכיח שאכן נגרמה רשלנות, גם מנקודת מבט רפואית מקצועית.

אך מאיפה ניתן לקבל את חוות דעת זו.

המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על מומחים רפואיים שמספקים חוות דעת וכיצד ניתן להגיע למומחה אמין ומקצועי.

 

מומחים רפואיים למקרים משפטים

ישנם מקרים פוטנציאליים רבים בהם מומחיות רפואית ומדעית עשויה להיות חשובה בחוק. הצורך במומחה רפואי בתיקים משפטיים נע בין סכסוכים על אבהות, הליכים פליליים או הוכחת רשלנות רפואית. ניתן לשכור את שירותיו של רופא מומחה שייתן ראיות אודות המקרה או יופיע בבית המשפט כעד מומחה.

כעד מומחה, הרופא רשאי להשתמש בידע המדעי שלו ובמומחיותו בכדי לתת לבית המשפט תובנות לגבי הראיות הקיימות, אשר עשויות להתגלות כבעייתיות בבירור האמת על אירועי המקרה.

רפואה משפטית היא תחום מומחיות ספציפי, הכולל איסוף וניתוח דגימות מתיק פלילי כדי לייצר ראיות אובייקטיביות לבית המשפט.

 

קודים רפואיים

החוק הרפואי קובע את קוד ההתנהגות הראוי, את האחריות של נותני שירותי הבריאות ואת זכויות המטופלים. אם ספק שירותי בריאות חשוד כי ביצע רשלנות רפואית וגרם נזק מיותר לחולה, הוא מסתכן בתביעה משפטית מצד המטופל האמור. החוק הפלילי חל גם על עולם הרפואה כדי להבטיח כי שירותי הבריאות אינם עוסקים בפעילות פלילית.

 

מהי רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית מתרחשת כאשר מטופל נפגע כתוצאה מטיפול רפואי רשלני. במקרים כאלה, חולים יכולים לבקש פיצוי בגין כך. דוגמאות לרשלנות רפואיות עשויות להיות:

  1. אם חולה מאובחן באופן שגוי
  2. אם הם מקבלים את התרופות הלא נכונות למשך פרק זמן מסוים
  3. אם נעשתה טעות במהלך הליך רפואי
  4. אם לא מודיעים לחולה בצורה נכונה על הסיכונים של טיפול מסוים
  5. אם מטופל לא נתן את הסכמתו המודעת לפני הטיפול

 

יש להוכיח רשלנות רפואית באמצעות קריטריונים מסוימים שיש לעמוד בהם ולהציג בפני בית המשפט על מנת שתוגש תביעת פיצויים.

 

איך ניתן למצוא מומחה רפואי עבור קבלת חוות דעת משפטית?

ישנם רופאים מומחים רבים או חברות שמאגדות רופאים ומספקות חוות דעת זו. אך על מנת לוודא את ההצלחה במשפט ואת אמינותו של הרופא, יש לבחור אותו בקפידה.

אנו ממליצים על חברת פורום רופאים, החברה המובילה בארץ אשר מספקת חוות דעת משפטית רפואית. אם אתם מעוניינים בחברה איכותית שתספק את חוות הדעת המתאימה והטובה ביותר, שתעזור לכם להגיע למטרתכם ולזכות בתביעה שלכם, עליכם לשכור שירות של החברה הנכונה. מידע נוסף על חוות דעת רפואיות ניתן למצוא באתר https://www.forum-md.co.il

 

משקל

קשת עורכי דין
לשיחת ייעוץ עם עורך דין

עולם המשפט לעיתים נראה סבוך ומורכב, אך מי שבקיא בו – יידע לתת את העצה הנכונה. לקבלת סיוע משפטי השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
רשלנות רפואית בניתוח

ניתוחים הם מסוג אותם הדברים שאיש מאיתנו לא מאחל לעצמו לעבור, אך עובדה היא שכולנו מכירים אנשים שכבר עברו ניתוח אחד או שניים. יש כמובן

מקרים נפוצים של רשלנות רפואית

דיני הנזיקין הינם תחום משפט אזרחי, אשר עוסק בסיטואציות שונות ומורכבות בהן נגרם נזק כלשהו ע"י גורם שניתן להטיל עליו חבות משפטית בגין אותו נזק.

רשלנות רפואית ביעוץ גנטי במהלך היריון

במהלך היריון ניתן לפנות לקבלת ייעוץ גנטי מעבר לבדיקות הסטנדרטיות שמתבצעות. נתקלתם בייעוץ כושל? מרגישים שהוחסרו לכם פרטים שהיו משנים את דעתכם? יש לכם עילה