האם התקנה ללא אישור של שמשיה בגינה יכול לסבך אותי משפטית?

תוכן עניינים

כתבה שעלתה לפני כמה ימים לרשת, הובילה לבלבול בכל הנוגע להתקנה של מוצרי הצללה בגינה. תרחיש זה גרם לנו להוציא באופן מידי סדרת מדריכים שתרכז את המידע העדכני בנושא, כדי לסייע לציבור במציאת הפרטים הדרושים לו. הפעם נעסוק בשאלה הנפוצה ביותר שנשלחה אלינו על ידי גולשים. הישארו כאן ותגלו אם התקנה של שמשיה בגינה ללא אישור, עשויה לסבך אתכם מול גורמים משפטיים.

 

הגדרה – מהן שמשיות?

כידוע, חלה התפתחות ניכרת בתחום ההצללה בשנים האחרונות. יודעי דבר יוכלו להעיד שהשמשיות המעוצבות שמוצעות כיום על ידי הספקיות הגדולות רחוקות שנות אור מאלה שהכרנו לפני עשור ויותר. מדובר בשמשיות מקצועיות שמגיעות במגוון גדלים ודגמים, למשל:

  • שמשיה מקצועית (4X4, 3X4, 5X5 ועוד)
  • שמשייה דגם משושה קוטר 2.7
  • שמשיית צד 3X3
  • שמשייה לעסקים 3X3

ההתקנה של שמשיות אלו נחשבת לקלה במיוחד והיא מצריכה הצבה של הבסיס על הרצפה וחיבור של העמוד לרשת הצל המתוחה שנפרסת מעל.

ריהוט עם שמשייה בגינה

אישור להתקנת שמשיה בגינה – הכרחי או מיותר?

לא נלאה אתכם בפרטים ונציין כבר עכשיו שאינכם זקוקים לאישור מיוחד טרם התקנת שמשיות לגינה. שכן, התקנה מסוג זה מאפשרת קבלת פטור מהיתרי בנייה. נסביר שמדובר בתיקון 101 לחוק התכנון והבנייה שהשתנה לאחרונה. זה קיצר באופן משמעותי את הליכי האישורים שנדרשים להתקנה של פתרונות הצללה בגינות.

 

קבלת היתר בנייה – מתי צריך אותו?

התכנסנו כאן כדי לעסוק בהתקנה של שמשייה בגינה, אך בחרנו שלא להתעלם מהאישור המדובר שהוביל לבלבול בנושא. נסביר שזהו היתר בנייה שצריך לקבל רגע לפני שבונים גגון או סככה בחצר ששטחו עולה על 20 מ"ר. מקרה נוסף שיצריך קבלת היתר בנייה נוגע להקמה של פרגולה ששטחה עולה על 50 מ"ר.

 

התקנה בטוחה של שמשייה – כך עושים זאת

אל תטעו לחשוב שההתקנה של השמשייה המתקדמת הינה פשוטה. שכן, מדובר בתהליך שמצריך הסתייעות מצד גורמים מוסמכים שמכירים בדגמי השמשיות השונים שהוצגו לעיל. אלה יוכלו לחבר את החלקים השונים במקצועיות, להציב את השמשייה במקום בטוח ולהעניק לכם תעודת אחריות.

נמליץ בהזדמנות זו להסתייע במתקינים שהומלצו מצד חברים, קרובי משפחה או גולשים ברחבי הרשת, כדי שתוכלו להיות בטוחים בכך שההליך יתבצע על הצד הטוב. נדגיש שתוכלו לקבל אינפורמציה עדכנית בנושא תוך קריאת חוות דעת שהועלו ללשונית הביקורות של גוגל. שכן, זו נחשבת לפלטפורמה מהימנה שתאפשר לא רק לקרוא מלל, אלא גם להיחשף לתמונות שצולמו על ידי הלקוחות לאחר ההתקנה.

 

השורה התחתונה

התקנה של שמשייה צריכה להתבצע תוך הסתייעות מצד גורמים מקצועיים שהוסמכו לדבר. בשלב זה אתם יודעים שאין צורך בקבלת אישור מצד הרשויות, משום שזהו לא פריט שדורש מסירת מסמכים והודעות רשמיות. תרחיש זה בא לידי ביטוי אך ורק בעת הצבת פרגולות, גגונים וסככות.

התקנת שמשייה

קשת עורכי דין
לשיחת ייעוץ עם עורך דין

עולם המשפט לעיתים נראה סבוך ומורכב, אך מי שבקיא בו – יידע לתת את העצה הנכונה. לקבלת סיוע משפטי השאירו פרטים עכשיו!

מידע נוסף
החוקים החשובים בחנות וירטואלית

מעוניינים להקים חנות וירטואלית? ובכן, ישנם חוקים חשובים שעליכם להכיר. מהם? כל הפרטים – במאמר. חנות וירטואלית – מה חשוב לדעת? הקמה של חנות וירטואלית

מהו חוק התקשורת בישראל

אחד החוקים הדומיננטיים והמשפיעים שנחקקו בישראל נוגע לתחום התקשורת. החוק העיקרי בתחום, אשר קרוי גם ״חוק התקשורת״, הוא חוק אשר מטרתו לעשות סדר בכל הפעילות

מה החוק אומר לגבי מנגל בשטח לא מורשה?

בשנים האחרונות ביחד עם עליית המודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה והניסיון להימנע ככל הניתן מזיהום האוויר, נכנסו חוקים רבים המתייחסים לאיסור או היתר על