כל סוג של סחר בבני אדם עלול לגרור אחריו אישום חמור ומספר גבוה של שנות מאסר.

עם זאת, יכולות להיות נסיבות מיוחדות שמשפיעות על האופן שבו בית המשפט קובע את העונש.

במאמר הבא ניכנס לעובי הקורה כדי לבדוק מה אומר החוק ומהם העונשים על סחר בנשים ספציפית

סחר בבני אדם היא עבירה חמורה שבגינה בית המשפט עשוי לקבוע עונש של מאסר עולם. בתוך התחום הזה, יש גם עבירות קיצוניות של סחר בנשים. מבחינת חוק העונשין, מדובר על עבירה שבאה לידי ביטוי בייבוא נשים תוך מרמה וממדינות שבהן שוררת מצוקה כלכלית לצורך עבודות בכפייה בתעשיית המין והזנות.

התופעה של סחר בנשים רחבה מאוד ולכן בתי המשפט מנסים להילחם בה באמצעות הרתעה. על מנת להשיג הרתעה, יש עונשים חמורים מאוד על סחר בנשים. כמו כן, אנשים שעוסקים בסחר בנשים בפרט או בבני אדם בכלל נחשבים עבריינים גם ברמה החוקית וגם ברמה המוסרית.

 

הבדלים בין עונשי מינימום ועונשי מקסימום

התייעצות עם עורך דין עבירות זנות מגלה שיש ספקטרום מסוים שבו נקבעים העונשים על סחר בנשים. נכון להיום, העונש המקסימאלי בגין עבירות סחר בבני אדם למשל יכול לנוע בטווח של 16-20 שנים. עם זאת, החוק לא מאפשר מצבים של ענישה מקלה ולכן נקבע בו שהעונש המינימאלי יהיה רבע מהמקסימום בתקופת המאסר לעיל.

יתרה על כך, לא רבים יודעים שהחוק בישראל קובע שגם מי שמסייע בעבירות תיווך של סחר בנשים ואפילו מי שרק תכנן לבצע עסקאות כאלה למרות שהן לא יצאו לפועל – צפויים להיענש. זו עוד דוגמא לחומרת העבירה ולחשיבות של התייעצות עם עורך דין לגביה.

 

מה קובע חוק איסור צריכת זנות?

היבט אחר בניסיון להשיג הרתעה סביב הנושא הרחב של העונשים על סחר בנשים קשור אל חוק איסור צריכת זנות. מאז 2018 צפוי כל מי שנתפס כאשר הוא צורך שירותי זנות בפעם הראשונה להיקנס בסכום של 2,000 ש"ח, בעוד מי שנתפס עושה את זה בפעם השנייה ואילך כבר ייקנס בסכום של 4,000 ש"ח.

חוק איסור צריכת זנות מנסה לצמצם את האינטרס של גורמים שונים לבצע סחר בנשים ובבני אדם. בגלל שגם זה חוק שמחמיר עם העבריינים, המטרה שלו היא להפחית את צריכת הזנות ולהפוך את כל הנושא לפחות לגיטימי ציבורית, מוסרית וחוקית.

 

החשיבות של ייעוץ דיסקרטי

התייעצות עם עורך דין היא זכות של כל אדם שנאשם בביצוע עבירות. ספציפית בתחום של העונשים על סחר בנשים, יכול להיות שיהיה צורך בהתייעצות דיסקרטית. לכן חשוב לבחור עורך דין שמאפשר התייעצות כזו ולברר מה הניסיון שלו. כאשר עורך הדין מנוסה, המשמעות היא שניתן לרכז שירותים שונים תחת קורת גג אחת ובצורה יעילה.

 

סמל משפטי