עבירות תנועה ומשטרות שמסתובבות בכבישים גורמות לכולנו להרגיש אי נוחות מסוימת ולתהות בדבר התנהגותנו בכביש. לפעמים, דווקא המוצא האחרון של איסור נהיגה הוא שמשפיע בצורה הכי אפקטיבית על ההתנהגות של נהגים אשר מסכנים אחרים בכבישים ודווקא האיסור שיכול גם פשוט שיפוג תוקפו, משפיע משמעותית על התנהגותם של נהגים בכביש.

 

איסור נהיגה

המונח איסור נהיגה הוא בעצם השלכה של פסילת רישיון אשר יכולה להיות כעונש לנהגים שביצעו עבירות תנועה חמורות ומסכנות חיים. פסילת רישיון יכולה להיות לאור כול מיני סיבות ונתונה גם להחלטתו של השופט או קצין המשטרה שמטפל באירוע כך שלא כול מקרה של פסילת רישיון זמנית יטופל כמו האחר, אך כן בדומה. באם תבצעו אחת מבין העבירות הבאות סביר שיפסל רישיונכם ותצטרכו לבצע חשיבה מחודשת על אופי הנהיגה שלכם.

  • עקיפה מסוכנת – על פניו כול עקיפה היא מסוכנת, אך כאשר היא לא חוקית לדוגמא או נעשתה באי זהירות מספקת היא גם יכולה להיות עבירת תנועה חמורה ולגרור פסילת רישיון.
  • נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים – ברור כי חל איסור חמור על נהיגה בשכרות תחת השפעה של סמים או אלכוהול, נהג אשר ייתפס עושה זאת, גם אם לא ביצע עבירה נוספת, צפוי לקבל עונש של פסילת רישיון.
  • אי ציות לתמרורי הדרך – כדוגמת תמרורי מתן זכות קדימה או עצור, יכולים לגרור פסילת רישיון ועונשים נוספים כדוגמת קנס.

 

שיטת הנקודות ושינוי התנהגות

אמנם לא כל עבירה גוררת פסילת רישיון, אך עבירות רבות שנחשבות קלות כן יגררו נקודות אשר צבירה של נקודות רבות יכולה להביא את הנהג להיות חייב לעבור קורס נהיגה מונעת על מנת לחזור לנהוג, או לחילופין, יכול להיות גם כי הנקודות ימחקו ללא צורך בקורס. בכול מקרה, ברור כי שיטת הנקודות אשר נמצאות ברקע של כל נהג כאשר הוא נוהג משפיע על ההתנהגות שלו, אך סביר כי דווקא משהו משמעותי ודרמטי כמו פסילה הוא זה שבאמת יעשה את ההבדל.

 

עורך דין לאיסור נהיגה

בכול מקרה אם נתקלתם במקרה של איסור נהיגה, מומלץ מאוד לפנות לעורך דין תעבורה כדי לקבל המלצות כיצד להתקדם. בנוסף, פעמים רבות אם לא תמיד, נושא הפסילה יגיע לבית המשפט ותצטרכו עורך דין שיהיה לצדכם ויוביל את התיק שלכם גם על מנת לצמצם את ההשלכות של העבירה שביצעתם וגם כדי להסביר לכם ולהנחות במהלך הליך הפסילה. אין ספק כי לאיסור נהיגה השפעה עוצמתית על שינוי התנהגות יותר מאשר עונשים קלים אחרים כמו קנס כספי או נקודות שנרשמות על שם הנהג מבחינת תעבורה. באם אתם אכן חווים הליך שכזה, כדאי לפנות לקבל ייעוץ מעורך דין מומחה.

מהירות יתר של המכונית