גירושין עלולים להיות תהליך לא נעים אשר יוצר נזק רב לשני הצדדים.

במידה ומדובר בזוג עם ילדים, על אחת כמה וכמה.

האם יש דרך להימנע מעוגמת הנפש הנגרמת לאורך הליך זה? התשובה היא – כן! במאמר זה יפורט כיצד אפשר לעבור תהליך גירושין הוגן לשני הצדדים, עם מינימום פגיעות ונזקים ומקסימום רווחים.

 

הליך גירושין הוגן: יש חיה כזו

ההחלטה להתגרש היא החלטה מורכבת ולא פשוטה, וכאשר מעורבים בהליך זה ילדים או רכוש רב, היא נהיית מורכבת עוד יותר. ההחלטה תמיד תהווה גם צעד לא פשוט עבור גורמים מבחוץ: משפחה, חברים, ובאופן כללי כלל שגרת החיים משתנה וצריך להשקיע משאבים ואנרגיות במשבר המתמשך. אין סיבה שתרגישו לבד או שתחושו תסכול מעצם ההתמודדות עם התהליך הקשה. עורך דין לגירושין הוא הכתובת שלכם ויוכל לסייע כדי להפוך את הליך הגירושין לפחות נורא ממה שהוא נשמע.

 

מה תפקידו של עורך דין לגירושין?

תפקידו של עורך דין לגירושים הוא להתמחות בדיני משפחה. מדובר בתחום משפטי לא פשוט אשר מצריך ידע, מומחיות ומקצועיות רבה, בייחוד לאור החוק בישראל היום אשר קובע שעל בני זוג להתגרש בבית הדין הרבני גם אם התחתנו בחתונה אזרחית. כמו כן, מערכת המשפט הישראלית מורכבת מ- 2 ערכאות שיפוטיות במקביל, מה שעלול ליצור בלבול רב בקרב זוגות המחליטים להתגרש לגבי הדרך בה יש לנהל את ההליך המשפטי.

 

איך עורך דין לגירושין יכול לעזור לי?

עורך דין לגירושין ינהל את הליך הגירושין עבורכם מכל בחינה הקשורה לתביעת הגירושין עצמה, הווה אומר: בכל הקשור לחלוקת הרכוש, דיני מזונות, משמורת על הילדים, ועוד. תביעת הגירושין חייבת להיות מוגשת לבית הדין הרבני, שמהווה סמכות בלעדית להחלטות בכל הנוגע לגירושין בישראל. חשוב להיעזר בשירותי עורך דין מקצועי לגירושין שיוכל לעזור לכם לעבור את התהליך ולסיים אותו על הצד הטוב ביותר.

 

האם אפשר לעבור גירושין ללא עורך דין?

התשובה היא שמדובר בתהליך אפשרי אך לא מומלץ, ממספר סיבות. ראשית, הליך הגירושין הינו מורכב מבחינה משפטית, ויש בו רגישויות רבות במיוחד לאור כך שמדובר בזוג נשוי אשר מחליט לסיים את חייהם המשותפים יחד. אם מעורב בהליך רכוש משותף וילדים, התמונה הופכת אפילו למורכבת עוד יותר. אין סיבה שתעברו את ההליך הזה לבד, ומומלץ עוד יותר לפנות לעורך דין לגירושין בשלבים הראשוניים של ההליך כדי להבטיח שהוא יתבצע בצורה הוגנת לכל הצדדים.

 

לסיכום

הליך גירושין הינו הליך מורכב ורגיש אשר משפיע לא רק על אלו שחווים אותו באופן ישיר אלא גם על צדדים נוספים: משפחה, חברים וילדי בני הזוג. ההליך המשפטי מורכב ומסובך ולכן כדאי להיעזר בשירותי עורך דין לגירושין שיעזור לכם לצלוח אותו כמו שצריך.

 

אנשי משפט