הוצאת דרכון פורטוגלי – מדריך

ישראלים רבים אשר מעוניינים להתחיל בתהליך של הוצאת אזרחות פורטוגלי אינם יודעים את השלבים. המומחים של חברת איזי נשיונאליטי מסבירים.

 

מהו חוק האזרחות הפורטוגלי?

בשנת 2015 נכנס לתוקף בספרד ובפורטוגל חוק תיקון האזרחות, זאת לאור ההכרה בעוול הנוראי אשר נעשה ליהודים במאה ה 15 אז גורשו מיליונים מחוץ לגבולות ספרד ופורטוגל. למעשה, התיקון מאפשר ליהודים אשר מוכיחים כי מוצאם הוא ספרדי וכי יש להם קשר למגורשי ספרד ופורטוגל, לקבל אזרחות.

 הוצאת דרכון פורטוגלי

מי זכאי?

הזכאים לדרכון פורטוגלי הם צאצאים ליהודים ממוצא ספרדי או פורטוגלי, אשר מוכיחים קשר לגירוש ספרד. חשוב לדעת בהקשר זה כי פורטוגל מחזיקה במאגר שמות משפחה שמקורם ביהדות ספרד, והיא מכילה את מרבית שמות המשפחה אשר גורשו בעת ההיא. בנוסף, על המבקש להיות מעל גיל 18 וללא עבר פלילי.

 

מהם השלבים?

1 . הגשת מסמכים לקהילה היהודית – יש להגיש בקשה לזכאות מהקהילה היהודית בפורטוגל, אשר נמצאת בבירת המדינה ליסבון או בעיירה פורוטו, אשר להן ניתנה הסמכות להכריע האם המבקש עונה על הקריטריונים השונים. המסמכים אשר יש להגיש כוללים בין השאר דו"ח גנאלוגי (דו"ח אילנות יוחסין) המוכיח את הקשר בין המבקש לבין מגורשי פורטוגל. בנוסף, יש להגיש אילן יוחסין מפורט המראה את הקשרים המשפחתיים, כאשר כל המסמכים אשר פורטו כאן חייבים להיות מתורגמים לפורטוגזית – השפה הרשמית בפורטוגל.

  1. קבלת אישור עקרוני מהקהילה – לאחר הגשת המסמכים ואם אכן מבקש עמד בקריטריונים, הוא יקבל מעמד אישור עקרוני מהקהילה היהודית. כלומר, אישור כי אכן ישנה זכאות לקבלת דרכון פורטוגלי פורום, אך יש לשלם בנוסף עוד אגרה וזאת על מנת שהיא תנפיק אישור רשמי מהקהילה. אישור זה מהווה תנאי חשוב והכרחי מאוד להגשת מועמדות לאזרחות ממשלת פורטוגל, ובלעדיו לא ניתן להמשיך בתהליך
  2. בחינת הבקשה ע"י ממשלת פורטוגל – ממשלת פורטוגל היא הסכמות הבלעדית לאישור סופי עבור קבלת אזרחות פורטוגלית. לאחר שהוגשו המסמכים הרלוונטיים ובהם אישור מהקהילה היהודית, יש להעביר לממשלה תעודת יושר ממשטרת ישראל אשר מוכיחה כי המבקש איננו בעל עבר פלילי. ברוב המקרים, יידרש המבקש להגיע לראיון פרונטלי מול נציג ממשלתי אשר בו הוא יישאל שאלות. רוב המבקשים אינם יודעים לדבר בפורטוגזית, ולכן ישנה חשיבות לייצוג ע"י עו"ד אשר בקיא בתחום וידע לייצג את המועמד בצורה הטובה ביותר. על כן, מדובר בשלב שבו רבים נופלים אך יש פתרון – חברת איזי נשיונאליטי היא החברה המובילה כיום בתחום, ובעלת וותק וניסיון רב בטיפול במקרים רבים של ישראלים אשר מעוניינים לקבל דרכון, בהצלחה רבה. החברה מאפשרת ללקוחותיה לקבל ליווי צמוד ע"י עו"ד דובר השפה ואשר מתגורר בפורטוגל, אשר ייצג את המבקש אל מול הפקיד הממשלתי עד לתוצאה הסופית המיוחלת – הוצאת דרכון פורטוגלי.

למעבר לפורום דרכון פורטוגלי לחצו כאן

המאמר עזר לכם ?
שתפו בקליק עם החברים

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

גישור גירושין בהסכמה - כן יש דבר כזה

גישור גירושין בהסכמה - כן יש דבר כזה

חושבים שגירושין בהסכמה הם חלום רחוק ובלתי מוגשם? ובכן, יש לכם טעות. באמצעות תהליך של גישור גירושין אשר מתבצע באמצעות…
ישראל מול העולם: מה אחוז הגירושין בארץ

ישראל מול העולם: מה אחוז הגירושין בארץ

לפי נתונים של הלשכה לסטטיסטיקה בישראל, שיעור המתגרשים בישראל קטן משיעור המתגרשים הנהוג במדינות מתקדמות אחרות ברחבי העולם. יחד עם…
הייתם מעורבים בתאונה? המדריך המלא כיצד עליכם להתנהל!

הייתם מעורבים בתאונה? המדריך המלא כיצד עליכם להתנהל!

כיצד יש לנהוג במקרה שבו הייתם מעורבים בתאונת דרכים? מה יש לעשות מול הנהג השני המעורב בתאונה? אלו מסמכים עליכם…
מה עדיף דלת זכוכית או דלת מעץ מלא ומה קורה אם נשברה עליי הדלת

מה עדיף דלת זכוכית או דלת מעץ מלא ומה קורה אם נשברה עליי הדלת

בין אם נכנסתם לבית חדש ובין אם אתם עושים שיפוץ בבית הקיים, אחרי שבחרתם רהיטים חדשים, ריצוף חדש וצבעים חדשים…