הודו תאסור על זוגות חד-מיניים להיעזר בפונדקאיות?

28 פברואר

משפחות הקשתבמסגרת הרפורמות במדינה הנוגעות לחוקי הפונדקאות וטיפולי פוריות, יותר רק לזוגות הטרוסקסואלים להיעזר בפונדקאות בכדי להביא ילדים לעולם. חוק העזר לטכנולוגיות פריון 2010, נשלח לאישור משרד המשפטים בשבוע שעבר.

ככל הנראה אין בחוק סעיפים העשויים למנוע מהומוסקסואל בודד להיעזר בפונדקאות בכדי להפוך לאב, מכיוון שגברים ונשים רווקות יוכלו לעשות כך עפ"י החוק. זוגות הטרוסקסואלים, נשואים ושאינם נשואים, החיים יחד, גם כן יוכלו להיעזר בנשים פונדקאיות. עם זאת, נשים יצטרכו להוכיח כי אינן יכולות להרות בעצמן לפני שיותר להן להיעזר בפונדקאית.

בכיר בממשל ההודי צוטט בעיתון "Evening Standard": "אנו צריכים לדאוג לאינטרסים של האזרחים שלנו, כמו גם למצב העדין של זוגות שאינם יכולים להביא ילדים לעולם באופן נורמאלי. בעיקר פעלנו על מנת לרסן את סוגיית הפונדקאות, באמצעות איסור על זוגות הומוסקסואליים מלהגיע להודו בכדי לעשות הסדרים כאלה."

הודו היא אחד היעדים העיקריים לזוגות סטרייטים והומוסקסואליים המחפשים אחר פתרון פונדקאות, בעיקר בגלל העלויות הסבירות.

העלייה של הודו כמוקד "חם" לפונדקאות, הביאה את הרשויות לנקוט בצעדי פיקוח ואכיפה על פעולות לא מוסריות, כגון שידול של נשים עניות להשכיר את רחמן.

החודש, תשומת הלב התקשורתית הופנתה אל זוג גברים ספרדים אשר נולדו להם זוג תאומות לאם פונדקאית. וועדת דלהי להגנה על זכויות הילד הורתה למרפאה המעורבת להסביר את התהליך ורמזה כי התהליך לא נעשה בהתאם לחוק. יושב ראש הוועדה, אמוד קנט, אמר: "כיוון שהחוקים ההודים טרם הכירו בנישואים חד מיניים, הוועדה מוטרדת מן השאלה האם לזוג זה יש את המעמד המשפטי למנות פונדקאית או את המעמד החוקי להוות הורים מאמצים לתינוקות אלה"

תיקון החוק המוצע קובע כי על האם הפונדקאית להיות בין גיל 21 ל 35 ולא תוכל ללדת יותר מ 5 פעמים, אף אם חלק מן הלידות הן של ילדיה שלה. ההורים המיועדים יועמדו לדין באם יסרבו לקבל תינוק עם מום מולד וזוגות או יחידים זרים, יצטרכו למנות בא כוח מטעמם לדאוג לילד עד שיימסר לידיהם.

שימוש באם פונדקאית בהודו עולה כחמישית מן המחיר בארה"ב, מה שהופך את המדינה למבוקשת מאוד בתחום זה. בעוד שפונדקאות אמריקאית עולה כ 70,000$, פונדקאות כזו עולה בהודו כ 12,000$ בלבד. סכום זה הוא הון עתק במונחים הודים – שווה ערך לכ 10 שנות משכורת ממוצעת.

הסתייגות נוספת בתיקון החוק היא שהורים מיועדים זרים יצטרכו לארגן את האזרחות של ילדיהם עוד בטרם יביאו אותם הביתה לארצם. מבקרי החוק אומרים כי הוראה זו תהווה אבן נגף משמעותית עבור רבים מן ההורים הללו. בשנה שעברה הומוסקסואל ישראלי נותר תקוע חודשיים בהודו עם בניו התאומים, לאחר שמשרד הפנים הישראלי סרב לערוך את בדיקת האבהות הנדרשת על מנת שיוכרו הילדים שנולדו בחו"ל.

מקןר: PinkNews

תרגמה: רותי שמרון

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

Gravatar
הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

הרשמה

קבל כל פוסט חדש ישירות לתיבת הדואר הנכנס.

הצטרפו אל 1,029 שכבר עוקבים אחריו

מופעל על ידי WordPress.com
%d בלוגרים אהבו את זה: