סיפור ילדים: דוד יוסי הולך להיות אבא / יוסי ברג

12 דצמבר

שלום. אני אורי. אתמול יצאתי לחופש הגדול, ואז אני עולה לכיתה ב'. אני אוהב מאד לצייר, וגם יש לי שתילים בגינה. ועכשו גם תולעי משי. דוד יוסי הביא לי קופסה מלאה של תולעים, ואני קוטף להן כל יום עלים, והן כבר גדולות ושמנות, ואבא אומר שבקרוב יטוו משי ויתגלמו.

יש לי הרבה דודים, אבל דוד יוסי הוא הדוד הכי נחמד. אמא קוראת לו "הדוד הטוב יוסף". תמיד כשהוא בא אני קופץ עליו והוא מרים אותי, ואת מיכל ותמר, ואת דנה הקטנה, ומשחק איתנו. בקיץ הוא הולך איתנו תמיד ללונה פארק, ולחוות התוכים ולימי הולדת. לכל שאר הדודים יש ילדים, יש לי תריסר בני דודים, וזה כיף. לדוד יוסי אין ילדים. אמא אומרת שגם לדוד יוסי יהיו ילדים והוא יהיה אבא נהדר. הוא כזה מצחיק, והוא כל הזמן מחייך.

בקיץ שעבר כשהיינו בלונה פארק דוד יוסי שיחק איתנו יותר מכל אבא אחר. שאלתי את דוד יוסי למה אין לו ילדים. דוד יוסי חייך ואמר, "עוד יהיו לי ילדים". אחר כך אמר, "אתה יודע, אוריקי, כשגיליתי שאני אוהב בנים חשבתי שאף פעם לא יהיו לי ילדים". "למה?", שאלתי, ודוד יוסי ענה, "הייתי ממש עצוב, כי סיפרו לי שכדי שיהיו ילדים צריך להתחתן עם אישה, ולכן אם לא אתחתן עם אישה לא יהיו לי ילדים". לא כל כך הבנתי מה דוד יוסי אמר. דוד יוסי גם אמר: "חשבתי שיהיו לי חיים עצובים, חיים שלא כדאי בכלל לחיות אותם".

הייתי עצוב לשמוע מה שאמר דוד יוסי. אני אוהב אותו, ואני רוצה שתמיד יהיו לו חיים שמחים וטובים. בדיוק כמו שיש לו עכשו, כשהוא מבקר אותנו, ועובד בעבודה חשובה, ועושה המון דברים מעניינים. הוא אפילו עשה ספר שירים! דוד יוסי הביט בי, חפן בידו את סנטרי, חייך ואמר לי : "אוריקי חמודון, אל תהיה עצוב".

דוד יוסי אמר לי כי הוא הומוסקסואל. לא שמעתי מעולם את המילה הזו, אז אמרתי לו, והוא אמר: "אני הומו". "הומו זה איכס", אמרתי לו, "הומו זה קללה". דוד יוסי חייך, ושאל: "אתה יודע, אורי, מה זה הומו?". "הומו זה ילד שלא יודע לשחק כדורגל, רכרוכי כזה", עניתי. "לא, אורי", אמר, "הומו זה בן שאוהב בנים". דוד יוסי אמר כי בהמשך הבין שגם כהומו הוא יכול לחיות חיים יפים ושמחים גם בלי להקים משפחה, וחוץ מזה הוא יכול גם לפגוש חבר, וגם לגדל עימו ילדים. "איך יכול להיות ילד לשני בנים בלי בת?", שאלתי בפליאה, והוא הסביר ששני בנים, כמו זוג של בן ובת שלא יכולים להביא ילדים לעולם, יכולים לאמץ ילד. "ילד בלי אמא????" התפלאתי. דוד יוסי הסביר לי שאמא מפנקת את הילד שלה, תמיד נמצאת איתו- גם כשהוא לבד- אוהבת אותו. דוד יוסי אמר שילד שיש לו שני אבאים מקבל המון אהבה משני האבות שלו, כמו שילד לאמא ואבא מקבל משניהם. בדיוק כמו שגם אמא יכולה לתת אהבה כמו שאבא נותן- לשחק בכדור, לטפס על עצים ולעבוד יחד בגינה.

זה נראה לי מאד שונה, ודוד יוסי שאל אותי: "תגיד, אוריקי, לכל הילדים בכיתה שלך יש אבא ואמא שנשואים וחיים באותו בית?", ואז נזכרתי שבעצם ההורים של ספיר גרושים ואינם חיים באותו בית, האבא של נעם חי באמריקה וללילך אין בכלל אבא. דוד יוסי אמר, שיש כל מיני סוגים של משפחות, ושחשוב לקבל אדם אחר גם אם הוא שונה ממך. מיכל ותמר, שהקשיבו כל הזמן, שאלו מתי יהיה לו כבר ילד, והוא אמר שכל דבר בא בזמן שלו.

בפסח היינו ביום הולדת למשפחה בכינרת. סבא וסבתא באו, וכל בני הדודים, וגם הדודים והדודות. שטנו בסירת פדלים לתוך הכינרת, בחגורות הצלה אדומות, וקפצנו למים. הבנות התלחשו, ופתאום אמרה תמר: "דוד יוסי וענבל מנסים לעשות יחד תינוק"'. אני לא הבנתי, כי דוד יוסי אמר לי שיהיה לו תינוק עם חבר. שאלתי את סבתא רותי אם דוד יוסי וענבל מנסים לעשות יחד תינוק, וסבתא רותי חייכה ואמרה "כן, אני מאד מקווה שיצליחו".

הלכתי לדוד יוסי ושאלתי אותו למה הוא מנסה לעשות תינוק עם ענבל ולא עם חבר. דוד יוסי חייך, ואמר לי: "תראה, אוריקי, מאד מאד רציתי שיהיה לי ילד שאני אוהב אותו, אשחק איתו ואקרא לו סיפורים. חשוב לי שלילד שלי יהיו שני הורים שיאהבו אותו. בינתיים אין לי חבר בן זוג. פגשתי את ענבל שהיא מאד נחמדה, יש לה לב טוב עד השמיים, היא חברותית ורגישה, וחשבתי איך יהיה לנו ילד מקסים: ענבל תיתן לו עיניים כחולות, תלמד אותו איך עושים דברים מעניינים, שמחים כל יום ואיך עושים חברים, ואני אשחק איתו ברכבת ההרים, אלמד אותו לרכוב על אופניים ולבלום כשמהר, נפסל בפלסטלינה ונגדל יחד פרחים בגינה." דוד יוסי הוסיף: "ענבל ידידה טובה שלי, גם לה אין בן זוג. היא תהיה אמא נהדרת וגם שותפה טובה לדרך. ולכן אנחנו מנסים לעשות תינוק ביחד".

ירדן, בן הדוד שלי, שבכיתה ה', וכבר עולה לכיתה ו', אמר מיד "אז אתם צריכים להתחתן!", והיה מאד מופתע, כי כל המשפחה וכולם כבר יודעים שדוד יוסי לא יתחתן עם בת, אלא עם בן. דוד יוסי חייך, וענבל גם. דוד יוסי אמר "אתה יודע מה זה להתחתן, ירדן? להתחתן זה להבטיח אהבה להרבה זמן, דאגה, להיות ביחד, להיות חברים להרבה זמן. מתחתנים עם מי שאוהבים." דוד יוסי הסביר, שהוא וענבל לא מתחתנים, כיוון שהם לא בני זוג, לא אוהבים כמו חתן וכלה, אלא שותפים, בני ברית להבאת ילד לאויר העולם.

זה נהיה לי קצת מסובך, לא כל כך הבנתי מה דוד יוסי אומר. דוד יוסי ראה את פני, מעוקמים במין סימן שאלה, חייך, ואמר: "למבוגרים לא כל כך פשוט לתפוס את זה. לילדים חשבתי שיהיה יותר פשוט", והסביר שכשיוולד תינוק, התינוק יהיה חלק מהשבוע עם דוד יוסי, וחלק מהשבוע עם ענבל. יהיו לו שני בתים. "אה, זה כמו ספיר, שהוריה התגרשו!", קראתי, ודוד יוסי הסביר שבעצם מדובר על ילד אחד שהוריו אינם חיים ביחד, אבל הם לא התחתנו, לא רבו, לא כועסים ולא נוטרים טינה, אלא להיפך: שני אנשים שמעריכים אחד את השני, והחליטו להביא לאויר העולם ילד ביחד, ילד שייהנה מאבא אוהב ומאמא אוהבת, גם אם הם אינם בני זוג. דוד יוסי גם הסביר שיש בתל אביב קבוצה שנקראת הורות אחרת, שכבר עזרה להמון ילדים להגיע לאויר העולם. לי זה נראה שונה, אבל דוד יוסי לימד אותנו כבר פעם לקבל את השונה. אמרתי לדוד יוסי: "מה שהכי חשוב זה שיהיה לך תינוק ואני אוכל לשחק איתו!", והוא חייך ונתן לי חיבוק חם חם.

אתמול דוד יוסי בא לבקר אותנו לקראת החופש הגדול, ישב איתנו על השטיח בסלון ושחק איתנו בפאזל של פו הדב. פתאום נכנסה תמר וקראה לדוד יוסי: "מאיה אומרת שזו בת, נכון שזו בת?" דוד יוסי חייך והנהן, ותמר נתנה לו חיבוק גדול גדול גדול, וקראה: "איזה כיף! זה בת! עוד בת במשפחה!". גם אני שמחתי, ונתתי לו נשיקה.

אהבת? אוהב לכתוב? כתוב גם את/ה משהו לנו. על הציפיה לילד, על גידול הילד. על משהו שקרה. שיהיה עוד משהו לאחרים לאהוב. לחלום. לממש. ואם במקרה יודע/ת לאיר והסיפור דגדג- מוזמנים לאייר, ואנחנו נפרסם. איזה כיף שיש לנו אתר, להגשים חלומות.    יוסי ברג, הגיגים yossiberg@gmail.com 054-7448999

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

Gravatar
הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

הרשמה

קבל כל פוסט חדש ישירות לתיבת הדואר הנכנס.

הצטרפו אל 1,029 שכבר עוקבים אחריו

מופעל על ידי WordPress.com
%d בלוגרים אהבו את זה: